
Home > CC2MN > Chapter 9 > Lesson 9.3.1 > Problem 9-95
9-95.
Four pieces of taffy cost
Taffy (# of pieces) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cost (in dollars) |
What can you multiply
Taffy (# of pieces) | ||||||||
Cost (in dollars) |
Now use this same method to fill in the rest of the table.
Four pieces of taffy cost
Taffy (# of pieces) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cost (in dollars) |
What can you multiply
Taffy (# of pieces) | ||||||||
Cost (in dollars) |
Now use this same method to fill in the rest of the table.